Föreställningsschema Departure, 1-7 oktober

Föreställningarna är cirka 45 minuter långa vilket betyder att vissa överlappar varandra. Se till att dina bokningar inte krockar och om du behöver avboka är det viktigt att du mejlar biljett.stdh@uniarts.se i god tid.

Här kan du ladda ner hela festivalprogrammet som PDF.


LÖRDAG 1/10

12.00 ETTAN
Frida Österberg

13.00 TVÅAN
Anna Ladegaard

13.30 STUDIO D3
Alica Tsekovnaja

14.00 ETTAN
Agnes Lindström Bolmgren

14.30 TREAN
Joel Ödmann

15.00 TVÅAN
Isabelle Boström

15.30 STUDIO D3
Hanna Ollikainen

16.00 ETTAN
Mattias Malmros

16.30 TREAN
Anders Jacob

17.00 TVÅAN
Jonna Ljunggren &
Li Molnar Kronlid

17.30 STUDIO D3
Jakob Olausson

18.00 ETTAN
Adam Stålhammar

18.30 TREAN
Christopher Lehmann

19.00 TVÅAN
Maria Zakrisson Mortensson

19.30 STUDIO D3
Lola Zackow

20.00 ETTAN
Matilda Dahl &
Emmi Henriksson

MÅNDAG 3/10

12.00 ETTAN
Matilda Dahl &
Emmi Henriksson  

13.00 TVÅAN
Maria Zakrisson Mortensson

13.30 STUDIO D3
Lola Zackow

14.00 ETTAN
Adam Ståhlhammar

14.30 TREAN
Christopher Lehmann

15.00 TVÅAN
Anna Ladegaard

15.30 STUDIO D3
Alica Tserkovnaja

16.00 ETTAN
Agnes Lindström Bolmgren

16.30 TREAN
Joel Ödmann

17.00 TVÅAN
Isabelle Boström

17.30 STUDIO D3
Hanna Ollikainen

18.00 ETTAN
Frida Österberg

18.30 TREAN
Anders Jacob

19.00 TVÅAN
Jonna Ljunggren &
Li Molnar Kronlid

19.30 STUDIO D3
Jakob Olausson

20.00 ETTAN
Mattias Malmros

TISDAG 4/10

12.00 ETTAN
Mattias Malmros

13.oo TVÅAN
Jonna Ljunggren &
Li Molnar Kronlid

13.30 STUDIO D3
Jakob Olausson

14.00 ETTAN
Frida Österberg

14.30 TREAN
Anders Jacob

15.00 TVÅAN
Maria Zakrisson Mortensson

15.30 STUDIO D3
Lola Zackow

16.00 ETTAN
Adam Ståhlhammar

16.30 TREAN
Christopher Lehmann

17.00 TVÅAN
Anna Ladegaard

17.30 STUDIO D3
Alica Tserkovnaja

18.00 ETTAN
Agnes Lindström Bolmgren

18.30 TREAN
Joel Ödmann

19.00 TVÅAN
Isabelle Boström

19.30 STUDIO D3
Hanna Ollikainen

20.00 ETTAN
Matilda Dahl &
Emmi Henriksson

TORSDAG 6/10

12.00 ETTAN
Frida Österberg

13.00 TVÅAN
Isabelle Boström

13.30 STUDIO D3
Hanna Ollikainen

14.00 ETTAN
Mattias Malmros

14.30 TREAN
Joel Ödmann

15.00 TVÅAN
Jonna Ljunggren &
Li Molnar Kronlid

15.30 STUDIO D3
Jakob Olausson

16.00 ETTAN
Matilda Dahl &
Emmi Henriksson

16.30 TREAN
Anders Jacob

17.00 TVÅAN
Maria Zakrisson Mortensson

17.30 STUDIO D3
Lola Zackow

18.00 ETTAN
Adam Ståhlhammar

18.30 TREAN
Christopher Lehmann

19.00 TVÅAN
Anna Ladegaard

19.30 Studio D3
Alica Tserkovnaja

20.00 ETTAN
Agnes Lindström Bolmgren

FREDAG 7/10

12.00 ETTAN
Agnes Lindström Bolmgren

13.00 TVÅAN
Anna Ladegaard

13.30 STUDIO D3
Alica Tserkovnaja

14.00 ETTAN
Frida Österberg

14.30 TREAN
Christopher Lehmann

15.00 TVÅAN
Isabelle Boström

15.30 STUDIO D3
Hanna Ollikainen

16.00 ETTAN
Mattias Malmros

16.30 TREAN
Joel Ödmann

17.00 TVÅAN
Jonna Ljunggren &
Li Molnar Kronlid

17.30 STUDIO D3
Jakob Olausson

18.00 ETTAN
Matilda Dahl &
Emmi Henriksson

18.30 TREAN
Anders Jacob

19.00 TVÅAN
Maria Zakrisson Mortensson

19.30 STUDIO D3
Lola Zackow

20.00 ETTAN
Adam Ståhlhammar

 

Share |

Banner-fo¦êrstasida_580x330_K1

Boka biljett

Fri entré!


Departureföreställningar

Adam Stålhammar
Bäst före-barnet

Lördag 1 oktober kl 18.00
Måndag 3 oktober kl 14.00
Tisdag 4 oktober kl 16.00
Torsdag 6 oktober kl 18.00
Fredag 7 oktober kl 20.00

Agnes Lindström Bolmgren
Halv åtta i mig

Lördag 1 oktober kl 14.00
Måndag 3 oktober kl 16.00
Tisdag 4 oktober kl 18.00
Torsdag 6 oktober kl 20.00
Fredag 7 oktober kl 12.00

Alica Tserkovnaja
Kameleont

Lördag 1 oktober kl 13.30
Måndag 3 oktober kl 15.30
Tisdag 4 oktober kl 17.30
Torsdag 6 oktober kl 19.30
Fredag 7 oktober kl 13.30

Anders Jacob
o.s.a. (om svar anhålles)

Lördag 1 oktober kl 16.30
Måndag 3 oktober kl 18.30
Tisdag 4 oktober kl 14.30
Torsdag 6 oktober kl 16.30
Fredag 7 oktober kl 18.30

Anna Ladegaard
Lustkollisionen

Lördag 1 oktober kl 13.00
Måndag 3 oktober kl 15.00
Tisdag 4 oktober kl 17.00
Torsdag 6 oktober kl 19.00
Fredag 7 oktober kl 13.00

Christopher Lehmann
Drömmaren

Lördag 1 oktober kl 18.30
Måndag 3 oktober kl 14.30
Tisdag 4 oktober kl 16.30
Torsdag 6 oktober kl 18.30
Fredag 7 oktober kl 14.30

Matilda Dahl &  Emmi Henriksson
Ett rop på min syster

Lördag 1 oktober kl 20.00
Måndag 3 oktober kl 12.00
Tisdag 4 oktober kl 20.00
Torsdag 6 oktober kl 16.00
Fredag 7 oktober kl 18.00

Frida Österberg
flicKungen

Lördag 1 oktober kl 12.00
Måndag 3 oktober kl 18.00
Tisdag 4 oktober kl 14.00
Torsdag 6 oktober kl 12.00
Fredag 7 oktober kl 14.00

Hanna Ollikainen
Another Me(a)

Lördag 1 oktober kl 15.30
Måndag 3 oktober kl 17.30
Tisdag 4 oktober kl 19.30
Torsdag 6 oktober kl 13.30
Fredag 7 oktober kl 15.30

Isabelle Boström
LILITH

Lördag 1 oktober kl 15.00
Måndag 3 oktober kl 17.00
Tisdag 4 oktober kl 19.00
Torsdag 6 oktober kl 13.00
Fredag 7 oktober kl 15.00

Jakob Olausson
Soap

Lördag 1 oktober kl 17.30
Måndag 3 oktober kl 19.30
Tisdag 4 oktober kl 13.30
Torsdag 6 oktober kl 15.30
Fredag 7 oktober kl 17.30

Joel Ödmann
Joel och Jacobs teater

Lördag 1 oktober kl 14.30
Måndag 3 oktober kl 16.30
Tisdag 4 oktober kl 18.30
Torsdag 6 oktober kl 14.30
Fredag 7 oktober kl 16.30

Jonna Ljunggren & Li Molnar Kronlid
2 Become 1

Lördag 1 oktober kl 17.00
Måndag 3 oktober kl 19.00
Tisdag 4 oktober kl 13.00
Torsdag 6 oktober kl 15.00
Fredag 7 oktober kl 17.00

Lola Zackow
FAKKING K

Lördag 1 oktober kl 19.30
Måndag 3 oktober kl 13.30
Tisdag 4 oktober kl 15.30
Torsdag 6 oktober kl 17.30
Fredag 7 oktober kl 19.30

Maria Zakrisson Mortensson
Monsterkabinettet

Lördag 1 oktober kl 19.00
Måndag 3 oktober kl 13.00
Tisdag 4 oktober kl 15.00
Torsdag 6 oktober kl 17.00
Fredag 7 oktober kl 19.00

Mattias Malmros
Någonting att hoppas på

Lördag 1 oktober kl 16.00
Måndag 3 oktober kl 20.00
Tisdag 4 oktober kl 12.00
Torsdag 6 oktober kl 14.00
Fredag 7 oktober kl 16.00