Institutionen för danspedagogik

Här hittar du kontaktuppgifter till lärare och övrig personal på Institutionen för danspedagogik.
Klicka på rubrikerna i tabellen för att bestämma vilken kolumn du vill sortera efter. Du kan också klicka på länken "Visa tabellen i helskärm" för att få en bättre översikt.

Titel Förnamn Efternamn Avdelning Telefon E-post
Högskoleadjunkt i modern och nutida dans Kerstin Abrahamsson Institutionen för danspedagogik 076-207 80 10 kerstin.abrahamsson@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i improvisation och interpretation Linda Adami Institutionen för danspedagogik 08-49 400 893 linda.adami@doch.uniarts.se
Prefekt Beata Alving Institutionen för danspedagogik 08-49 400 821 beata.alving@doch.uniarts.se
Högskolelektor i folkdans Andreas Berchtold Institutionen för danspedagogik 08-49 400 302 andreas.berchtold@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i jazzdans Maggie Broman Institutionen för danspedagogik 08-49 400 891 maggie.broman@doch.uniarts.se
Lektor i balett Madelaine Daneberg Institutionen för danspedagogik 08-49 400 434 madelaine.daneberg@uniarts.se
Högskolelektor i dansteori Katarina Lion Institutionen för danspedagogik 08-49 400 889 katarina.lion@doch.uniarts.se
Högskolelektor i jazzdans Katarina Lundmark Institutionen för danspedagogik 08-49 400 867 katarina.lundmark@doch.uniarts.se
Högskolelektor i modern och nutida dans Karin Munters Jameson Institutionen för danspedagogik karin.jameson@doch.uniarts.se
Högskolelektor Annika Notér Hooshidar Institutionen för danspedagogik 08-49 400 883 annika.noter.hooshidar@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i streetdance - föräldraledig Charlie Prag Institutionen för danspedagogik charlie.prag@doch.uniarts.se
Programansv. Masterprogram i samtida dansdidaktik Ingrid Redbark Wallander Institutionen för danspedagogik 08-49 400 886 ingrid.redbark.wallander@uniarts.se
Högskolelektor i klassisk balett Iskra Ring Institutionen för danspedagogik 08-49 400 887 iskra.ring@doch.uniarts.se
Högskolelektor i danspedagogik Birgitta Sandström Institutionen för danspedagogik 08-49 400 861 birgitta.sandstrom@uniarts.se
Högskolelektor i dans för barn och unga Elisabet Sjöstedt Edelholm Institutionen för danspedagogik 08-49 400 885 elisabet.sjostedt-edelholm@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i jazzdans Emma Svedberg Institutionen för danspedagogik emma.svedberg@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i dans för barn och unga Camilla Wiehen Institutionen för danspedagogik 08-562 274 75 camilla.wiehen@doch.se