Institutionen för dans

Här hittar du kontaktuppgifter till lärare och övrig personal på Institutionen för dans.
Klicka på rubrikerna i tabellen för att bestämma vilken kolumn du vill sortera efter. Du kan också klicka på länken "Visa tabellen i helskärm" för att få en bättre översikt.

Titel Förnamn Efternamn Avdelning Telefon E-post
Tf. prefekt föräldraledig från 1 sept. 2016 Anna Efraimsson Institutionen för dans 08-49 400 843 anna.efraimsson@uniarts.se
Progamansvarig Masterprogrammet i koreografi Frédéric Gies Institutionen för dans 08-49 400 864 frederic.gies@doch.uniarts.se
Högskolelektor i dans Anna Grip Institutionen för dans 08-49 400 844 anna.grip@doch.uniarts.se
Högskolelektor och handledare Hanna Hallgren Institutionen för dans hanna.hallgren@sh.se
Programansvarig Masterprogrammet NPP Chrysa Parkinson Institutionen för dans chrysa.parkinson@doch.uniarts.se
Programansvarig Kandidatprogrammet i dans Kristine Slettevold Institutionen för dans 08-49 400 866 kristine.slettevold@doch.uniarts.se
Högskoleadjunkt i dansteori Josefine Wikström Institutionen för dans josefine.wikstrom@uniarts.se
Professor, vice dekan DOCH, vikarierande prefekt Lena Hammergren Institutionen för dans 08-49 400 804 lena.hammergren@doch.uniarts.se